وبلاگ

گوشت

گوشت گرم به گوشتی گفته می شود که کشتار روز باشد. از نشانه های تشخیص گوشت سالم رنگ آن می باشد رنگ گوشت تازه صورتی مایل به قرمز می باشد.
گوشت باید داری مهر دامپزشکی و کشتارگاه باشد ؛ این نوع گوشت به دلیل طعم خوب و عطر خاص بهترین گوشت از نظر مردم می باشد و فوایدی زیادی از جمله خون سازی افزایش وزن و … دارد که برای انسان به سرعت قابل هضم می باشد . گوشت گوسفند به اندازه کافی دارای منابعی چون؛ آهن، ویتامین B، کولین و سلنیوم است. وجود کولین و سلنیوم می‌تواند حملات منجر به سرطان‌ها را در اعضای بدن ما متوقف کند. علاوه بر این گوشت گوسفند شامل اسید لینولئیک (CLA) است. در نتیجه محتوای اسید می‌تواند از التهاب ایجاد کننده سرطان و تومورهای بدخیم جلوگیری کند.
بیشتر گوشت گرم کشور از استان های خراسان و چهارمحال بختیاری تامین می شود و سهم بازار گوشت گرم گوسفندی وارداتی کشور از استرالیا و ارمنستان می باشد.
مزایای خوردن گوشت گوسفند را شاید بسیاری از مردم بدانند اما این گوشت به میزان باور نکردنی‌ از بالاترین میزان ارزش غذایی برخوردار است. گوسفند شاید در نگاه اول شبیه به بز باشد اما تفاوت گوسفند با بز به طور واضح قابل تشخیص است. به طور معمول بدن گوسفند از پشم پوشیده شده و دارای سطحی صاف و منظمی نیست اما پوست بزها پوشیده شده است، از موهای بلند و یکدست است. با این تفاسیر گوشت بز هم می‌تواند جایگزین خوبی برای گوشت گوسفند باشد اما نمی‌تواند تمام مزایا و طعم گوشت گوسفند را داشته باشد، در ضمن قیمت گوشت گوسفند در بازار از گوشت بز بیشتر است. شاید یکی از دلایل آن سخت‌تر بودن پرورش گوسفند نسبت به بز و مزه بسیار دل نشین و نرمی گوشت گوسفند نسبت به بز است. در ادامه به مزایا و ارزش غذایی گوشت گوسفند می‌پردازیم.